MOT-AD-S-060-017-056-M-A-AAAK product image
igus-icon-lupe
igus-icon-lupe
MOT-AD-S-060-017-056-M-A-AAAK technical drawing
1 of 4
drylin® E stepper motor with connector and splash guard, NEMA23
igus-icon-arrow-left
igus-icon-arrow-right
  • Installation size: NEMA23/flange installation size 56mm
  • Protection class motor housing: IP65
  • Holding torque: 1.70Nm
  • Nominal current: 3.00A