MOT-AN-S-060-005-042-L-A-AAAA product image
igus-icon-lupe
igus-icon-lupe
MOT-AN-S-060-005-042-L-A-AAAA technical drawing
play iconMOT-AN-S-060-005-042-L-A-AAAA video
1 of 5
drylin® E NEMA 17 stepper motor with stranded wire
igus-icon-arrow-left
igus-icon-arrow-right
  • Installation size: NEMA17/flange installation size 42mm
  • Protection class motor housing: IP40 (shaft seal IP52), motor with stranded wires IP40
  • Holding torque: 0.5Nm
  • Nominal current: 1.80A