MOT-AN-S-060-020-056-L-A-AAAA product image
igus-icon-lupe
igus-icon-lupe
MOT-AN-S-060-020-056-L-A-AAAA technical drawing
play iconMOT-AN-S-060-020-056-L-A-AAAA video
1 of 5
drylin® E NEMA 23 stepper motor, stranded wires with JST connector
igus-icon-arrow-left
igus-icon-arrow-right
  • Installation size: NEMA23/flange installation size 56mm
  • Protection class: IP40 (shaft seal IP65)
  • Holding torque: 2.00Nm
  • Nominal current: 4.20A